Úvod Inšpirácia 10 najlepších nástrojov internetového marketingu pre vašu firmu

10 najlepších nástrojov internetového marketingu pre vašu firmu

1463
0

Online marketing je podstatnou investíciou pre akúkoľvek firmu či už sa jedná o drobného živnostníka alebo nadnárodnú spoločnosť. Dosiahnuť úspech v rámci internetového prostredia je beh na dlhú trať, takže je nutné tvrdo pracovať na nastavení správnej stratégie vášho internetového marketingu. Koniec koncov šťastie nie je dôvod úspechu firiem ako Facebook, Uber alebo Huawei, ktoré investovali veľa tvrdej práce, trpezlivosti, vytrvalosti a strategického myslenia, aby dosiahli úspech v biznise.
V rámci dnešnej doby existuje mnoho sofistikovaných nástrojov online marketingu, ktoré dokážu zvýšiť návštevnosť alebo prilákať zákazníkov na vašu firemnú stránku alebo e-shop. Ak chcete, aby vaša firma rástla, musíte vybrať tie najlepšie marketingové nástroje, ktoré zefektívnia procesy vo vašej firme.
V tomto článku nájdete výber najlepšieho online softvéru, ktorý vám pomôže či už s email marketingom, analýzami webu, dizajnom alebo seo optimalizáciou.

Google Analytics

1. Google Analytics

Google Analytics je zlatý štandard pre analýzu webových stránok. Google Analytics je skvelý nástroj na zistenie výkonnosti webu a typológie ľudí, ktoré navštevujú vaše stránky. Jednoducho môžete sledovať koľko ľudí navštívilo podstránky vášho webu, z akej krajiny sú alebo koľko času strávili na konkrétnej časti webu. Okrem toho môžete zistiť koľko konverzií vyprodukovala vaša internetová kampaň poprípade identifikovať správanie sa zákazníkov na vašom webe.

Google Adwords

2. Google Adwords

Google Adword je jedna z najpopulárnejších možností na propagáciu firiem na internete. Platby za reklamu sú realizované buď pay per click (platba za klik) alebo pay per call (platba za telefonát) formou. Google Adwords taktiež disponuje plánovačom kľúčových slov, vďaka ktorému môžete zistiť najčastejšie navštevované kľúčové slová. Podľa týchto slov môžete potom následne nastaviť obsah vašich stránok alebo umiestniť vašu stránku na popredné miesta v google vyhľadávaní.

MailChimp

3. MailChimp

MailChimp je jeden z najpoužívanejších nástrojov na emailový marketing. Prostredníctvom tohto online programu môžete hromadne posielať emaily zákazníkom a následne sledovať úspešnosť vašej emailovej kampane. MailChimp dokáže efektívne segmentovať zákazníkov, sledovať ich správanie alebo lokalizovať vaše publikum. Okrem emailov dokáže veľmi dobre pracovať aj so sociálnymi sieťami.

Smartsupp

4. Smartsupp

Smartsupp dokáže integrovať online chat na rýchly kontakt so zákazníkom na akúkoľvek stránku. Tento nástroj otvára možnosť spojenie sa s potencionálnym zákazníkom v reálnom čase čo ho do veľkej miery môže doviesť k nákupu tovaru alebo služby. Táto aplikácia prichádza s balíkom rôznych služieb od personalizácie chat boxu, analýzy návštevníkov alebo možnosti zberu štatistík a detailných informáciach o zákazníkoch.

Canva

5. Canva

Canva je jednoduchá dizajnérska platforma, ktorá umožňuje aj začiatočníkom vytvárať obrázky, logá alebo banery s použitím fotiek, textov alebo ikon. Canva ponúka celý rad preddizajnovaných šablón, ktoré môžete jednoducho upraviť a použiť na vašom webe. Tento nástroj môžete použiť pre webové aj printové účely.

Asana

6. Asana

Asana je aplikácia navrhnutá na organizovanie tímu, riadenie ich práce alebo nastavenie ich cieľov. Asana dokáže zachytávať a vizualizovať vaše projekty, mapovať termíny práce, nastavovať priority, priradzovať úlohy členom tímu alebo zdieľať dáta medzi pracovníkmi. Asana umožňuje sledovať stav každého vášho projektu a efektívne motivovať a podporovať členov tímu prostredníctvom online priestoru.

Hootsuite

7. Hootsuite

Hootsuite je populárne riešenie na správu sociálnych sieti a ich integráciu. Z jedného miesta môžete preposielať príspevky na všetky najznámejšie sociálne siete s tým, že môžete nastaviť ich časovanie. Hootsuite vie taktiež sledovať výkonnosť vášho obsahu na sociálnych sieťach, kalkulovať ROI, konverzie alebo verejné konverzácie o vašej značke.

SmallSeoTool

8. SmallSeoTool

SmallSeoTool je rozsiahly set nástrojov na analýzu vášho SEO. Nájdete tu prakticky všetko od kontroly plagiátorstva textu, editáciu obrázkov, tvorbu faviconov, nástrojov na zistenie pozície kľúčových slov, analýzu ich konkurencie, počtu spätných odkazov, kontrolu dátovej veľkosti stránky až po celkové hodnotenie kvality SEO optimalizácie vašej stránky.

Google PageSpeed Insights

9. Google PageSpeed Insights

Rýchlosť načítania stránky je jeden z najkritickejších faktorov, ktorý ovplyvňuje užívateľa pri zotrvaní na stránke alebo prípadnom nákupe. Google PageSpeed Insights nástroj dokáže zistiť ako rýchlo sa načítava vaša stránku a ktoré obrázky respektíve kód ju spomaľuje. Na základe vyhodnotenia štruktúry webu vám Google PageSpeed Insights pridelí hodnotenie.

Youtube

10. Youtube

Youtube je najznámejšia platforma na zdieľanie videí. Tento video hosting nástroj je skvelým miestom na nahratie, správu a publikovanie vašich firemných videí alebo video postupov. Videá samé o sebe sú skvelým nástrojom na zvýšenie návštevnosti vašej stránky a získanie dôvery zákazníka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here