Úvod Inšpirácia Filmy o slávnych značkách: Načerpajte inšpiráciu pre svoje podnikanie

Filmy o slávnych značkách: Načerpajte inšpiráciu pre svoje podnikanie

133
0
Filmy o slávnych značkách

Ako sa z drobných nápadov a vízií stali legendárne značky, ktoré pozná celý svet? Filmári sa nám to rozhodli ukázať prostredníctvom veľkolepých snímok. Oddýchnite si a načerpajte inšpiráciu z príbehov veľkých značiek.

Sociálna sieť (Facebook)

Film Sociálna sieť zachytáva začiatky vzniku Facebooku a jeho zakladateľa Marka Zuckerberga. Film uviedli do kín v roku 2010. Snímka režiséra Davida Finchera ukazuje, ako sa zrodil nápad, ktorý sa rozrástol do fenoménu a zmenil spôsob komunikácie na internete. Zobrazuje však aj súboj o kontrolu a moc medzi Zuckerbergom a jeho bývalými spolupracovníkmi a priateľmi.

Filmy o slávnych značkách

Zakladateľ (McDonald’s)

McDonald´s a jeho zakladateľ Ray Croc sa stali stredobodom filmu Zakladateľ, ktorý ponúka pohľad do začiatkov reťazca s rýchlym občerstvením, ktorý je preslávený po celom svete. Snímka sa zameriava na Krocovo stretávanie sa s bratmi Richardom a Mauricom McDonaldovcami, ktorí stáli za revolučným systémom rýchleho občerstvenia. S Krocovou výnimočnou obchodnou zručnosťou sa spoločnosť McDonald’s rýchlo zmenila zo skromnej reštaurácie na obrovský reťazec.

Film divákom naservíroval realistický pohľad na obchodné manévre a konflikty, ktoré sa odohrávali medzi Krocom a pôvodnými zakladateľmi McDonald’s. Ponúka tak pohľad aj na temné stránky biznisu a etické dilemy, ktoré idú ruka v ruke s podnikaním.

Jobs (Apple)

Jobs je filmovým portrétom ikony digitálneho veku, ktorý ponúka intímny pohľad na Jobsa cez kľúčové momenty jeho života a kariéry. Ukazuje jeho začiatky v garáži aj revolučné inovácie.

Jedinečným spôsobom mapuje Jobsa ako vizionára so zmyslom pre detail a perfekcionizmus. Filmári sa nezľakli a zobrazili aj kontroverzné a temné stránky Steva Jobsa a zároveň sa vo filme snažia pochopiť a oslavovať jeho výnimočnosť.

Prečítajte si ešte: Elon Musk: úspešný a inšpiratívny podnikateľ. Čo všetko ste o ňom nevedeli?

Coco Chanel (Chanel)

Chcete si vychutnať fascinujúci pohľad do života legendárnej Gabrielle “Coco” Chanel predtým, ako sa stala módnou ikonou? Tak snímka Coco Chanel je správnym riešením. Film ukazuje, ako sa sirota z chudobného prostredia vypracovala na jednu z najvplyvnejších postáv v móde. Približuje jej rozporuplnú osobnosť i odhodlanie prelomiť konvencie a zmeniť spôsob, akým ženy nosia oblečenie. To Coco Chanel nakoniec zapísalo do histórie ako jednu z najvýznamnejších postáv v móde a preslávilo aj jej značku.

Ford vs. Ferrari (Ford)

Film mapuje súboj medzi automobilkami Ford a Ferrari počas pretekov 24 hodín Le Mans v roku 1966. Zápas o technickú inováciu a motoristickú vynaliezavosť ukazuje, ako sa automobilka Ford usiluje premeniť na svetového lídra v automobilovom priemysle. Film Ford vs. Ferrari ponúka nielen napínavé závody a adrenalínové momenty na trati, ale aj pohľad do sveta motoristickej inovácie, rivality aj odvahy, ktorá sa zrodila z túžby po víťazstve.

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here